Prechodové obdobie zo zimy do jari

//Prechodové obdobie zo zimy do jari

Prechodové obdobie zo zimy do jari

PRECHODOVÉ OBDOBIE DO JARI PODĽA KLASICKEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNY OD 17.1. DO 3.2.

Pekný deň všetkým
Čo znamená príprava a prevencia akupunktúrou pri prechode z jedného ročného obdobia do druhého? Podľa klasickej čínskej medicíny je to tak, že každému ročnému obdobiu prislúcha niektorý z elementov, ktorý samozrejme vplýva aj na ľudský organizmus a má vplyv aj na jeho choroby. A preto sa niekedy stáva, že sú určité choroby v niektorých ročných obdobiach silnejšie, no v iných obdobiach zasa strácajú na svojej sile. Za prechody z jedného obdobia do druhého je zodpovedný element ZEME a prislúchajú mu vždy určité dva týždne v roku (presnejšie 18 dní)
Práve tieto prechody sú náročné na ľudský organizmus a aj kvôli tomu sa v týchto obdobiach rozmáhajú nádchy, chrípky, infekcie, ba niekedy aj epidémie.
Prechod zo zimy do jari je stanovený podľa čínskeho kalendáru na 17.1. – 3.2.
V tomto období, ak sa terapiou podporí element ZEME v organizme, je vyššia šanca, že človek bude v zime zdravší a prechod období mu nebude robiť väčšie problémy.
Ak nemáte možnosť prísť na terapiu čínskej medicíny alebo máte iné techniky na prevenciu Vášho zdravia, ktoré Vám viacej vyhovujú, prosím venujte Vašu pozornosť podpore elementu ZEM, čiže orgánom sleziny, pankreasu a žalúdka.
So želaním pokojného dňa


PS: jeden so spôsobov ako podporiť ZEM, je jesť ryžovú kašu (po čínsky zhou). Recept na jej prípravu okrem iného nájdete na našej stránke v sekcii Na stiahnutie

Autor: Ing.Petr Bílý

 

2018-02-03T11:30:07+00:00